Endüstriyel Aküler

Endüstriyel Aküler Stasyoner ve Traksiyoner olarak ikiye ayrılmaktadır.

Az bakımlı olan Stasyoner aküler, ani güç kesintilerinin sebep olabileceği duruşları engellemek için kullanılan kesintisiz güç sistemlerinde, enerji kaynağı olarak hazırda duran ve gerektiği an devreye girerek kesintiyi sisteme hissettirmeyecek şekilde özel dizayn edilmiş akülerdir.
Minimum bakım ve düşük enerji maliyeti özellikleri sayesinde, telefon santrallerinde, kesintisiz güç kaynaklarında, kontrol panellerinin sinyalizasyon işlemlerinde, alarm ve güvenlik sistemlerinde, güneş enerjisi yada rüzgar enerjisi gibi alternatif enerji kaynaklarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Elektrik ile çalışan araçlar gün geçtikçe daha önemli hale gelmekte, Elektrik gücü daha emniyetli ve dünyadaki dengeyi daha az yıpratan bir enerji kaynağıdır. Hali hazırdaki diğer kaynaklar ise ciddi tehlikeleri birlikte taşımaktadır.
Taşımacılıkta fork-lift, elektrokar ve elektrikli lokomotifler büyüklük ve modelleri ile önemli bir gelişme göstermektedirler. Bunlara bir çok yeni dizaynlı paletli çekiciler ile insan ve malzeme taşıyan araçlar eklenmiştir. Traksiyoner aküler ise bu tür araçlar için geliştirilmiş ve üretilmiş akülerdir. Temel prensip olarak starter (standart) akülere benzerler. Fakat, daha zor çalışma koşullarında uzun ömüre sahip olacak şekilde dizayn edilmişlerdir.

Stasyoner ve Traksiyoner akü çeşitlerini istediğiniz kadar çok miktarda şirketimizden temin edebilirsiniz.
Şirketimiz Haze, Varta, Energizer marka endüstriyel akülerin yetkili satıcısıdır.